листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Барање за вклучување нова точка во дневен ред-

2. Предлог Одлука за изменување на Одлуката донесена на Собрание на акционери на Универзална Инвестициона Банка АД Скопје заведена со СО бр. 02/31-8-1 од 28.04.2017 година.


Барање за вклучување нова точка во дневен ред.pdf

Објавено на: 05.01.2024 14:11:40
Документ БР.: DOC_13285-0/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери