Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата за Јавен повик за 62-то Собрание на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, закажано за 01.03.2024 година со почеток во 10,00 часот, во просториите на Триглав Осигурување АД, Скопје, на бул. „8-ми Септември“ бр.16, Скопје, ја објавуваме содржината на материјалите по точките од дневниот ред.

 


Materijali za 62 sednica na sobranie na akcioneri_WEB.pdf

Објавено на: 29.01.2024 08:53:15
Документ БР.: DOC_13285-5/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери