листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

 

Комерцијална банка АД Скопје известува дека г-дин Илија Илоски, Главен оперативен директор и Член на Управниот одбор, се стекна со 100 обични акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје.

 

Објавено на: 09.02.2024 14:40:51
Документ БР.: DOC_10191-111/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации