Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Собранието на акционери на Банката одржано на 21.02.2024 година се усвоија следните одлуки:

 


1. Избор на претседавач на Собранието.pdf
2. Избор на записничар и бројач на гласови на Собранието.pdf
3. Oдлука за именување независен член на Надзорниот одбор.pdf

Објавено на: 21.02.2024 14:10:53
Документ БР.: DOC_12283-4/2024
Урнек: Други одлуки од собрание