Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог Одлуки за Собранието на акционери на Македонски Телеком АД – Скопје коешто ќе се одржи на 4.4.2024 година


1.0_MKT SA Predlog Odluka_Reizbor, otpovikuvanje i izbor na clenovi na OD.pdf
1.1_Predlog Kamenimost_re-izbor, otpovikuvanje i izbor na clenovi na OD_15.02.2024.pdf
1.2_CV_Lubor Zatko_mk.pdf
1.3_CV_Mladen Mitic_mk.pdf

Објавено на: 01.03.2024 09:20:39
Документ БР.: DOC_13285-13/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери