Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Корекција на образложение на резултатите за 2023 година.

Корекцијата се однесува во делот на данок на добивка.


Образложение за остварените резултати во 2023 год.корекција.pdf

Објавено на: 22.03.2024 14:07:14
Документ БР.: DOC_10191-258/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации