Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска Берза АД Скопје, известуваме за зголемување на учество во сопственичка структура на акционери со над 5 % од правото на глас и тоа:

Акционер Васил Георгиев се стекна со 1 обична акција и сега има учество од 48,68%

Акционер Ленче Масева се стекна со 1 обична акција и сега има учество од 48,52%

        

Нова Стоковна Куќа АД Струмица

Објавено на: 25.03.2024 14:10:32
Документ БР.: DOC_10191-264/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации