Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за определување на износот на дивидендата и датуми на исплата на дивиденда за 2023 година (дивиденден календар):


Одлука за дивиденден календар за 2023.pdf

Објавено на: 29.03.2024 15:00:11
Документ БР.: DOC_10187-1/2024
Урнек: Дивиденден Календар