листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

АДИНГ АД Скопје објавува материјали за Собрание на акционери кое ќе се одржи на 29.05.2024 година.


ADING_Predlog odluki za Sobranie na akcioneri_29.05.2024.pdf

Објавено на: 26.04.2024 14:15:48
Документ БР.: DOC_13285-88/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери