листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Собрание на акционери на АДИНГ АД Скопје, одржано на ден 29.05.2024 година.


ADING AD Skopje_Odluki od Sobranie na akcioneri_29.05.2024.pdf

Објавено на: 30.05.2024 08:39:27
Документ БР.: DOC_12283-61/2024
Урнек: Други одлуки од собрание