листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Македонски Телеком АД Скопје ја објавува одлуката за распоредување на нето добивката на Друштвото за 2023 година.


5.0_МКТ Sobranie Odluka_Rasporeduvanje neto dobivka 2023.pdf

Објавено на: 30.05.2024 09:44:21
Документ БР.: DOC_12287-26/2024
Урнек: Распределба на добивка