листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува ревидираните финансиски извештаи за 2023 година во согласност со Меѓународните Стандарди за Финансиско Известување.

 


3.1_MKT IFRS Finansiski Izvestai 2023 so revizorsko mislenje.pdf

Објавено на: 30.05.2024 09:45:20
Документ БР.: DOC_12304-62/2024
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи