листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме прашалниците за примена на Кодексот на корпоративно управување:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува Прашалниците за примена на Кодексот за корпоративно управување за 2023 година. 


Prasalnici za Kodeks za korporativno upravuvanje_MKT_MK_31122023_F3.xlsx

Објавено на: 30.05.2024 09:49:59
Документ БР.: DOC_26956-20/2024
Урнек: Прашалници за ККУ