листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Зделка со заинтересирана страна:

Согласно член 460-г од Законот за трговски друштва, Македонски Телеком АД - Скопје известува за реализирана зделка со заинтересирана страна.


Известување за зделка со заинтересирана страна со МТ (IP Peering)_MK.pdf

Објавено на: 30.05.2024 10:00:04
Документ БР.: DOC_26453-7/2024
Урнек: Зделка со заинтересирана страна