листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери - 2.7.2024 година.


Јавен повик за 42-ро Собрание на Акционери закажано за 02.07.2024.pdf

Објавено на: 30.05.2024 14:12:46
Документ БР.: DOC_10109-102/2024
Урнек: Јавен повик за собрание