листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Предлог - Одлуки за Собрание на акционери - 2.7.2024 година.


1. Записник од Годишно собрание на акционерите на ТТК Банка АД Скопје 29.03.2024.pdf
2. Предлог-Одлука за именување независен член на Надзорниот одбор.pdf

Објавено на: 30.05.2024 14:12:46
Документ БР.: DOC_13285-160/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери