листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следново

Видео обраќање на Славко Пројкоски, Главен директор за финансии на Македонски Телеком АД  Скопје, во врска со годишните резултати од работењето за 2023 година

Македонски Телеком ја заврши 2023 година со одлични резултати и конзистентен раст и покрај предизвиците со кои се соочуваше македонската економија. Нашето успешно работење е резултат на стратегијата во чиј фокус е супериорноста на мрежата и новите технологии за најдобро корисничко искуство. Подеднакво сме посветени на развојот и ширењето на оптичката и 5G мрежата и напорно работиме на заедничката дигитална иднина. Во 2023 нашето технолошко лидерство доби и своја официјална потврда,  преку престижното признание на Ookla® за најдобра мрежа. Ова интернационално признание им се доделува на оператори со исклучителни перформанси, врз основа на тестови од корисниците. Со оваа награда и де факто потврдивме дека ја имаме најдобрата мобилна мрежа, мрежа со супериорна брзина, најголемо покривање и најдобар квалитет.

Целосното обраќање можете да го погледнете на следниов линк https://www.youtube.com/watch?v=7ogtIVkgp8Y

Објавено на: 31.05.2024 09:06:33
Документ БР.: DOC_26958-3/2024
Урнек: Менаџерско обраќање