листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Врз основа на член 33 од Правилата за котација на Македонска берза на хартии од вредност АД Скопје, Стопанска банка АД – Скопје известува дека на ден 03 јуни 2024 година г. Тони Стојановски поднесе оставка од позицијата член на Управен одбор и Генерален директор за корпоративно банкарство на Стопанска банка АД – Скопје.

Објавено на: 03.06.2024 16:03:23
Документ БР.: DOC_12285-27/2024
Урнек: Измени во органи на управување