листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Стопанска банка АД Скопје објавува Јавен повик за учество на 54-та седница на Собрание на акционери со ревидиран дневен ред:

 


2. Јавен повик 18 6 2024 дополнет.docx

Објавено на: 18.06.2024 09:12:22
Документ БР.: DOC_10109-114/2024
Урнек: Јавен повик за собрание